Kooli nominaalne õppeaeg on 11 õppeaastat. Kooli põhjendatud otsus õppeaja pikendamisest keeldumise kohta vormistatakse kirjalikult hiljemalt 9.klassi esimesel poolaastal.
Peale 11 õppeaastat on võimalik jääda lisaõppele üheks aastaks. Lisaõppe eesmärk on pakkuda täiendavat ettevalmistust ja tuge õppe sujuvaks jätkamiseks või üleminekuks tööturule. Otsuse teeb kooli õppenõukogu. Õppenõukogu võib lapsevanema taotluse jätta rahuldamata, kui:
- õpilasel on puudest tingitud käitumishäired, mis võivad ohustada kaasõpilasi;
- õpilase saavutatud pädevusi ei ole võimalik oluliselt suurendada kasutades kooli olemasolevaid ressursse ja eripedagoogilist kompententsi arvestavalt õpilase individuaalsete erisustega;
Päevakeskused ja tugikeskused ei ole õppe- ega tööasutused.
Peale kooli lõpetamist järgneb erihoolekandeteenus. Erihoolekandeteenust on õigus saada alates 18. eluaastast.
Teenuse määrab sotsiaalkindlustusamet.
Erihoolekandeteenustena on võimalik saada toetavaid teenuseid, elades oma kodus või toetatud elamise ja kogukonnas elamise teenust ning ööpäevaringset erihooldusteenust teenuseosutaja poolt pakutud elupinnal.
Kuna erihoolekandeteenuste järjekorrad võivad olla pikad, saab end järjekorda panna juba 16-aastaselt, et täisealiseks saamisel võimalikult kiiresti vajalikku erihoolekandeteenust saada.
Lisainfot saab ka järgmistelt linkidelt: